Detoxikace a prevence

Detoxikace

Detoxikace a prevence V životě se setkáváme s mnoha cizorodými látkami, ať už v životním prostředí, nebo ve stravě. Většinu z těchto látek tělo těžko vylučuje a často je ukládá ve tkáních, v kloubech, v ledvinách, ve střevech, v cévách atd. S přibývajícím věkem naše tělo obsahuje čím dál víc takovýchto látek a orgány začínají hůře pracovat. Například, když je střevo zanesené, nedokáže vstřebávat minerály, vitamíny a živiny tak, jak by mělo. Detoxikace je tedy odstraňování různých toxinů z těla, které by se jinak hromadily. Je jednou z nejdůležitějších kroků k vašemu uzdravení. Možnosti detoxikace dle vašich problémů Vám vysvětlíme na konzultaci.

Prevence

Polovina lidí v České republice umírá na kardiovaskulární onemocnění, 27 % umírá na rakovinu. Počet obézních lidí, alergických onemocnění a civilizačních chorob stále přibývá. Tyto čísla nám napovídají, že i prevence je dnes velmi aktuálním tématem! Dnes se málokdo z nás zaměřuje na prevenci, ale přitom by nikomu z nás určitě nebylo jedno, zda stáří prožije s bolestmi kloubů či o berlích.

Předcházet nemocem není až tak složité. Zdravou stravou a doplněním chybějících nutričních látek dokážeme skoro zázraky. Ale co je to zdravá strava a jak přirozeně doplnit chybějící látky? Dnes se bohužel člověk málokdy dozví informace o zdravé stravě tak, aby nebyly zkresleny médii či potravinářským průmyslem. Téma stravy pro prevenci chorob je velmi široké a individuální, proto je nutné jej probírat konkrétně při konzultacích.